foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Miło nam, że do nas zajrzałeś. Zapraszamy również na nasz profil na Facebook.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dźwierzutach

 

Komunikat z dnia 24 marca 2020r.

 

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

 

 Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

 Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez  dziennik elektroniczny LIBRUS . Każdy rodzic i uczeń otrzymał hasło dostępu do „wirtualnej klasy”, za pomocą którego będzie otrzymywał wszelkie materiały dydaktyczne, informacje oraz brał udział w lekcjach prowadzonych zdalnie. 

Rejestracja w poszczególnych dniach i  otwarcie wiadomości od nauczycieli  jest potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach.  

Wszelkie prace wykonywane przez ucznia odsyłane są drogą elektroniczną i podlegają ocenianiu.

Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19  z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), na indywidualne konto ucznia w dzienniku elektronicznym zostaną przekazane poniższe dokumenty:

 • wypis ze statutu szkoły, zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania;
 • wymagania edukacyjne z poszczególnych przedmiotów lub edukacji wczesnoszkolnej;
 • plan zajęć

Informuję, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa
w godzinach 9.00 – 13.00 w każdy dzień tygodnia.

Kontakt z pedagogiem:

Barbara Monika Gójska

Dziennik elektroniczny LIBRUS

Informuję, że psycholog  szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach 9.00 – 13.00 w każdy poniedziałek 
i w godzinach 12.00 – 15.00 w każdy czwartek.

Kontakt z psychologiem:

Beata Gajak - dziennik elektroniczny LIBRUS

     W szkole zorganizowano zdalną pomoc informatyka. W przypadku trudności z obsługą komputera lub potrzebą nabycia umiejętności obsługi programów lub aplikacji wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania zachęcamy rodziców i uczniów do indywidualnych konsultacji.

 Kontakt z informatykiem:

   Wyznaczam godziny pracy nauczycielom informatyki wg poniższego wykazu:

Poniedziałek    – 12.00 – 13.00 -     kontakt LIBRUS:  nauczyciel Magdalena Kercher -  Markowska 

Wtorek         -  13.00 -  14.00 -      kontakt LIBRUS:  nauczyciel Magdalena Kercher -  Markowska

Czwartek       -   11.00 – 13.00 – kontakt LIBRUS: nauczyciel Andrzej Pawłowski

Pracownicy administracji pełnią w szkole tylko pracę zdalną dyżury.   
W sprawach pilnych kontakt drogą elektroniczną e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym - szkolne boiska, sala gimnastyczna).

W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej:                                                 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

Kontakt z dyrektorem szkoły, Jolantą Lachowicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez e-dziennik.

     Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały
w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.  Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz
o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

 

Komunikat z dnia 18 marca 2020r.

Rodzice, Uczniowie.
 
W związku z prośbami rodziców i uczniów o umożliwienie odbioru książek ze szkolnych szafek informuję, że w czwartek tj. 19.03.2020r. w godzinach od 8.00 do 11.00 szkoła będzie otwarta.
Ponadto  proszę odczytywać informacje na Librusie.
 

 

Komunikat z dnia 17 marca 2020r.

Drodzy uczniowie klas V-VIII
Na Librusie otrzymaliście ankietę do wypełnienia do 20 marca 2020r..
Uczniowie , którzy nie pamiętają swojego loginu czy hasła proszę o kontakt z wychowawcą lub ze mną za pomocą messengera.

Rodzice i uczniowie kl.I - VIII.
Przypominam, że obecny czas to nie ferie.

Rodziców, uczniów proszę o kontakt z nauczycielami za pomocą tworzonych grup na Facebooku lub za pomocą Librusa.

Jolanta Lachowicz - dyrektor ZSP w Dźwierzutach

 

KOMUNIKAT Z DNIA 17 MARCA 2020r. w sprawie rekrutacji do przedszkola.

W związku z zamknięciem Szkoły  zwracam się z prośbą do rodziców, którzy chcieliby jeszcze złożyć dokumenty rekrutacyjne do przedszkola, aby przesyłali wypełnione dokumenty na pocztę e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci scanów dokumentów lub zdjęć, a oryginały dostarczyć w czasie, gdy szkoła będzie otwarta.

 

 KOMUNIKAT Z DNIA 12 marca 2020r.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 16 do 25 marca br.  Zespół  Szkolno-Przedszkolny  w Dźwierzutach będzie zamknięty.

Sprawy pilne w godz. 7.00 - 15.00  - kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub  poprzez dziennik elektroniczny - LIBRUS (rodzice lub uczniowie).

                      

KOMUNIKAT z dnia 11 marca 2020 r.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Dźwierzutach zostały odwołane wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Wszystkie informacje dostępne są pod numerami telefonów  ( 89 6211216, 89 6210126) w godzinach 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie e-podręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Naszej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w   szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 

 

Zapraszamy Państwa na Front page na Facebooku. Dzięki polubieniu naszej strony nie ominie Państwa żadna ważna informacja.

Copyright © 2020 ZSP Dźwierzuty Rights Reserved.